Modelowanie 3D pod druk
żywiczny i filamentowy

Czy wiesz, że części w najnowocześniejszych samolotach wojskowych są drukowane za pomocą 3D?

Druk 3D to jedna z najbardziej obiecujących nowych technologii.

Całkowicie odmienia medycynę, modę i procesy produkcyjne. Dzięki coraz bardziej dostępnym urządzeniom do druku trójwymiarowego to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jest tylko jedno „ale”: najpierw drukowaną część trzeba stworzyć wirtualnie, aby zapewnić maszynie instrukcje do drukowana.

Kilka wydruków


Jak powstaje model 3D do druku?

Jeden obraz to więcej, niż tysiąc słów. Jeśli chcesz przedstawić swój pomysł lub produkt, to nie ma lepszej możliwości, niż stworzenie trójwymiarowego modelu 3D. Po wydrukowaniu możesz go dotknąć i dokładnie obejrzeć, co zaoszczędzi sporo czasu i pieniędzy jeszcze przed etapem masowej produkcji. Przede wszystkim taki model wykorzystasz w procesie produkcyjnym. Stworzone przez nas modele 3D do druku są skalowalne i stworzone z myślą o optymalizacji całego procesu. To modele, które rzeczywiście nadają się do wydrukowania w wybranej technologii, uwzględniając jej specyfikę.


Modelowanie 3D pod druk żywiczny

Istnieje kilka różnych metod druku żywicznego. Zależnie od metody, żywica jest formowana za pomocą wiązki laserowej prowadzonej przez obracające się lustra, albo obrazu warstw wyświetlanego na zbiorniku z żywicą lub specjalnym ekranie. Żywiczne wydruki są dosyć trwałe i dokładne, ale wymagają obróbki. Modelowanie 3D pod druk żywiczny to nieco inne podejście do geometrii i orientacji modelu, niż pozostałe technologie.


Modelowanie 3D pod druk filamentowy

Najpopularniejszym obecnie sposobem jest drukowanie filamentowe, czyli wykorzystujący termoplastyczne tworzywa. W procesie druku są one podgrzewane, a następnie formowane na stole roboczym. Prototypy wykonane z filamentów są dosyć trwałe (zależy od wytrzymałości materiału - można drukować bardzo mocnym carbonem), proces druku jest łatwy, a materiały stosunkowo niedrogie. Jeśli nie wiesz, którą metodę wydruku wybierzesz, możemy stworzyć modele 3D zarówno pod druk filamentowy, jak i żywiczny.


Modelowanie 3D – jak to działa?

Jak przebiega współpraca? Istnieje kilka możliwości modelowania 3D pod druk żywiczny lub filamentowy:

  • Model 3D ze zdjęć – widziałeś gdzieś coś podobnego, a my to stworzymy dla Ciebie.
  • Model 3D z rysunków technicznych i projektów – otrzymasz dokładnie taki model, jak zaprojektował Twój projektant.
  • Model 3D z opisu – wspólnie dojdziemy do tego, jaki ma być projekt.
  • Model 3D od podstaw na podstawie naszego projektu.

Możemy też uzupełnić i poprawić posiadane już przez Ciebie modele 3D do druku.


Zamów model 3D

Skontaktuj się z nami, jeśli zainteresował Cię temat modelowania 3D pod druk żywiczny lub filamentowy. Nasze realizacje znajdziesz m.in. w takich branżach, jak:

  • architektura i budownictwo
  • produkcja i sztuka
  • meblarstwo
  • elektronika
  • medycyna
  • i wiele innych

Model 3D do druku przydaje się na różnych etapach procesu produkcji, od wizualizacji, przez prototypy, po sam druk i udoskonalanie produktów. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Formularz kontaktowy

Potrzebujesz wykonać projekt 3D?

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, ale dla pewności zapytaj ;)